Chwila dla siebie…czyli Kogo?

Gdybym zapytała Ciebie jak wygląda Twoje życie to możliwe, że opowiedziałabyś mi 1000 rzeczy, które robisz i które w jakiś sposób opisują Twój tryb życia, zawód lub zwyczajny dzień. No właśnie i tu pojawia się słowo ROBISZ. To naprawdę ciekawe, że wydaje nam się, że aby być kimś, aby mieć jakąś wartość trzeba coś robić – to koncepcja świata zachodniego na życie,  nie jest prawdą a do tego sprawia, że poddając się tej koncepcji i tak prawdziwego szczęścia po pierwsze nie odczuwamy, a po drugie nie szukamy prawdy w życiu.

Czy zdarza Ci się pobyć samej? Ale tak naprawdę samej, samej ze sobą?

Może powiesz, że nie masz takiej możliwości bo masz rodzinę i ciągle ktoś jest z Tobą, jak opuszczasz rodzinę to idziesz do pracy i tam też są ludzie. Ciągle z kimś, ciągle w biegu. W przypadku gdy jesteś singielką to może powiesz, że tak potrafisz być sama ze sobą, wtedy najczęściej oglądasz filmy, może czytasz książki, masz jakieś hobby. Lecz chodzi o coś innego, i tak wysuwa się pytanie „ze sobą? Czyli z kim?”.

W ciągu dnia masz naprawdę 1000, jak nie więcej,  okazji aby przyglądnąć się  temu aspektowi. Nie żartuję, czytaj dalej.

Zaobserwuj co robisz kiedy  w pracy idziesz do kuchni po herbatę lub kawę, albo jak jedziesz samochodem, albo jedziesz windą, jesteś w tramwaju,  przygotowujesz obiad, myjesz zęby. Gdzie jesteś? Gdzie Ty jesteś?  Zaobserwuj. Tutaj może pojawić się trudność, dlaczego? Ponieważ non stop myślisz lub coś robisz. A w gruncie rzeczy nie jesteś ani swoimi myślami, ani tym co robisz. Powtórzę, nie jesteś tym. Twoje myśli przysłaniają Ci Twoje prawdziwe istnienie, nawet jak coś robisz to i tak ciągle myślisz. Zaobserwuj. Nawet jeśli pojawia się jakaś „chwilka”/”przerwa w robieniu” to zaobserwuj czy nie sięgasz po telefon, nie przeglądasz facebooka, czy nie telefonujesz do mamy lub przyjaciółki aby zapytać co u nich – ciągle zajmujesz umysł, ciągle przysłaniasz to kim faktycznie jesteś, TWORZYSZ ZASŁONĘ. Pojawia się kolejne pytanie kto tworzy tę zasłonę. Co sprawia, że ciągle myślisz lub sięgasz po ten telefon po raz 100 dziennie. Inaczej mówiąc co sprawia, że w Twojej głowie pojawiają się ciągle myśli, lub Twoje ciało sięga po telefon. Zaobserwuj te niuanse wypowiedzi. Myśli, ciało – gdzie w TY w tym jesteś? Kim jesteś?

Zacznij ściągać zasłonę… zachęcam Cię na znalezienie chwilki – już nie napiszę, że dla „siebie” ponieważ na ten moment nie wiesz co to znaczy – napiszę… na znalezienie chwilki dla „doświadczenia poszukania” kto doświadcza obecnej chwili, kto doświadcza jazdy samochodem, jazdy windą, tramwajem, kto doświadcza rozmowy, kto doświadcza przeglądania facebooka.

KTO DOŚWIADCZA TEGO PYTANIA?

KTO DOŚWIADCZA?