Destrukcyjne głosy

Czy często słyszysz destrukcyjne głosy w głowie, które mówią Ci, że się nie nadajesz, że to co zrobiłaś/eś jest niewystarczająco dobre, że znowu zawaliłeś/aś lub inne OCENY/KOMENTARZE równie mocno wbijające w ziemię i blokujące przed działaniem lub zadowoleniem z siebie.

Czasem z nimi żyjemy całe życie, a czy zastanawiałaś/eś się czym są? Po co są? Jak na Ciebie działają? Najprawdopodobniej to Twój wewnętrzny krytyk, który tak po prostu zawsze krytykuje.

Często tak przywykliśmy do tych zdań, że słuchamy ich z tzw. „automatu”, a co gorsza to nawet im wierzymy tzn. uznajemy, że mają rację, co w dalszej konsekwencji powoduje takie uczucia jak na zdjęciu, brak zadowolenia z siebie, niskie poczucie własnej wartości, mamy ochotę schować się przed światem. Kiedy to następuje to oznacza to, że pozwalamy tym głosom mieć na nas ogromny wpływ i to de facto one kierują nami bo wpływają na nasze uczucia, postrzeganie świata, podejmowane działania lub właśnie wręcz przeciwnie blokują przed nimi. UWAGA te głosy KŁAMIĄ.

Jeśli masz dość tych głosów to powiedz zdecydowane STOP!!! To moje życie i ja tu rządzę!!!

W rozumieniu tych głosów na pewno pomoże Ci proces Zen Coachingowy, możesz też spróbować bardziej usłyszeć te głosy we własnym zaciszu.

Ćwiczenie: Jeśli jesteś pod działaniem takiego głosu weź coś do pisania i kartkę i zacznij notować co on ma do powiedzenia – PRZEPROWADŹ wewnętrzny DIALOG, pytaj niech on odpowiada. Zobacz do czego to doprowadzi, co się zadzieje….przeczytaj potem całość i oddaj się refleksji…

NAJWAŻNIEJSZE naucz się rozpoznawać moment kiedy się pojawiają, wtedy powiedź STOP!!! I obserwuj… swoje wnętrze….tego co się wydarza…